در گذشت استاد داوود رشیدی

داود رشیدی بازیگر سینما و تئاتر ایران صبح امروز 5 شهریور ماه در اثر ایست قلبی و در منزل  خود درگذشت.

به گفته لیلی رشیدی دختر مرحوم رشیدی ایشان مدت‌ها بود از بیماری رنج می‌برد و در منزل تحت مراقب بود به دلیل ایست قلبی درگذشت.

مراسم تشییع پیکر داوود رشیدی هنرمند پیشکسوت کشورمان یکشنبه ۷ شهریور ماه ساعت ۹ صبح از مقابل تالار وحدت برگزار می شود و پیکر وی در قطعه هنرمندان آرام می‌گیرد.

همچنین مراسم ختمی در تاریخ سه شنبه ۹ شهریور ماه ساعت ۶ بعدازظهر در مسجد جامع شهرک غرب برگزار خواهد شد.

 

111

داوود رشیدی زاده ۲۵ تیر ۱۳۱۲ در تهران و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون است. وی از خاندان حایری مازندرانی دارای اصالت بابلی است. ایشان دارای دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر است.

داود رشیدی تحصیلات متوسطه را (به دلیل فعالیت‌های دیپلماتیک پدرش) در ترکیه و پاریس به پایان رساند و تحصیلات دانشگاهی را در ژنو ادامه داد. (فارغ‌التحصیل کنسرواترا ژنو در رشته کارگردانی و بازیگری تئاتر و لیسانس حقوق سیاسی از دانشگاه ژنو.

از جمله نمایش‌های اجرایی توسط استاد می توان به «در انتظار گودو»، «ریچارد سوم»، «پیروزی در شیکاگو»، «منهای دو»، «آقای اشمیت کیه؟ » و از جمله فیلم‌های سینمایی  که در آنها بازی کردند «کمال الملک»،«ملاقات با طوطی»،«زمهریر» و … بوده است. او  در مجموعه‌های تلویزیونی گوناگونی مانند «ولایت عشق»، «هزار دستان»، «آوای فاخته»، «عطر گل یاس» و … نیز بازی کرده است. آخرین اثر مرحوم رشیدی مجموعه «کلاه پهلوی» و تله فیلم «رویا» در تلویزیون بود. همچنین آخرین اثر سینمایی ایشان هم «اکباتان» بود.

این ضایعه را به جامعه هنرمندان و مردم عزیز ایران و خانواده آن مرحوم تسلیت می گوییم و از خداوند برای ایشان طلب مغفرت و آمرزش و برای خانواده عزیزشان آرزوی صبر و شکیبایی داریم.

روحش شاد یادش زنده و گرامی.

11

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *